Darmowa dostawa od 300,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Yellow Dog Project - co to takiego?

2022-07-16
Yellow Dog Project - co to takiego?

Yellow Dog Ribbon to międzynarodowa akcja mająca na celu dobrostan psów, które potrzebują więcej przestrzeni. Pies z żółtą smyczą, obrożą, kokardką lub wstążką komunikuje, iż potrzebuje więcej przestrzeni. Powodów może być klika np. pies:

  • jest lękliwy,
  • jest po operacji,
  • jest reaktywny,
  • suka ma cieczkę,
  • jest starszy,
  • jest w trakcie treningu,
  • dopiero co został adoptowany.

Akcja ta ma również cel edukacyjny. Promuje ideę, że pies to nie zabawka i należy uwzględniać zarówno jego dobro fizyczne jak i emocjonalne. Jej założeniem jest budowanie zdrowej relacji z psem oraz odpowiedniego komunikowania się: człowiek-pies.

Produkty Her Wolf Pack nerka "rączki przy sobie" oraz żółta kokardka z CORDURY były odpowiedzią na nasze potrzeby. Po adopcji Lucjana okazało się, potrzebowaliśmy zarówno czasu jak i przestrzeni, ponieważ był (i nadal jest) lękliwy oraz reaktywny. Potrzebne było wyraźne zakomunikowanie otoczeniu, iż potrzebujemy przestrzeni i nie mamy ochoty witać się z każdym napotkanym psem na spacerze. Co więcej bardzo istotny był dla nas dystans mijania się z innymi czworonogami. Mała odległość nie była wystarczająca, aby spokojnie przejść obok innego psa, powodowało to zbyt dużo stresu oraz emocji. Z tego powodu postanowiliśmy stworzyć żółte DUO, które choć trochę pomoże nam komunikować otoczeniu, że potrzebujemy więcej przestrzeni, aby funkcjonować bez stresu.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2022

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
5.00 / 5.00 9 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-06-18
To już moje trzecie zamówienie
2022-06-21
Uwielbiam
pixel